Mažytis, kartais telpantis delne, dažniausiai baltas, bet ne visada… Taip, tai žaidimams skirtas kamuoliukas! Tiksliau tai kamuoliukas skirtas žaisti tenisą.
Stalo teniso kamuoliukai dažniausiai būna apvalūs, apie 4 cm skersmens, sveria ne daugiau 2,7 gramų. Paprastai tokie kamuoliukai gaminami iš panašios į plastmasę medžiagos, paviršius matinis. Na, o spalvos, daugiausiai baltos arba oranžinės. Stalo teniso kamuoliukai ne visi vienodi – vieni skirti mėgėjams, kiti – profesionalams.
Kiek kitokie yra kamuoliukai, skirti žaisti lauko tenisą. Pastarieji ir žymiai didesni bei ryškesni – geltoni, žali, oranžiniai, raudoni Pagal taisykles, nėra draudžiama naudoti ir baltos spalvos. Šie kamuoliukai gaminami iš gumos, kuri privalo būti tampri, su natūralaus kaučiuko papildymais. Paviršius aptrauktas gana tankiu vilnos audiniu. Norint, kad kamuoliukas kuo mažiau susidėvėtų – į paviršių impregnuojama kaprono priedų. Profesionalams sirti kamuoliukai, be jokios abejonės, ne tik brangesni, bet ir kokybiškesni. Paviršius būna gausiai aptrauktas natūralia vilna. Paprastesni kamuoliukai daugiausiai aptraukiami sintetiniu audiniu. Galima daryti išvadą, jog kamuoliuką kainą lemia paviršiaus apdirbimas ir naudojamos medžiagos.
O, kad kamuoliukas greitai ir aukštai atšoktų – privaloma trintis tarp korto pagrindo ir paviršiaus šerelių. Tokiems kamuoliukams yra nustatyta tam tikra matavimo bei spalvų skalė. Neskaitant kamuoliuko diametro, geltonasis kamuoliukas, dar kitaip vadinamas standartiniu, gali atšokti iki 150 cm, tuo tarpu raudonasis – tik nuo 85 cm iki 105 cm. Žaliųjų kamuoliukų atšokimo aukštis siekia 135 cm, oranžinių – 120 cm. Spalvų kriterijus ypač taikomas renkant kamuoliukus vaikams. Pagal amžių itin svarbu tinkamai parinkti diametrą bei atšokimo aukštį, kitaip vaikas galimai nesuvaldys savo veiksmų.