Prie namo, sode ar kaime neišvengiamai yra šioks toks gėlynas. Na, jei ten šeimininkauja tik vyras, greičiausiai ypatingai išpuoselėtų žiedynų ir nepamatysite, tačiau kažkoks dekoratyvinis kampelis, tikėta visžalių augalų, tikrai tikėtinas. Na o štai moterų karalystėje gėlynas – labai svarbi kiemo puošybos dalis, puošianti namų aplinką nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Tereikia pasirinkti ką ir kaip auginti, ir žydėjimas nenutrūks visą sezoną.
Ankstyviausia mūsų kraštuose auginama gėlė ko gero yra krokas. Nors nedideli, puikiai išgyvenantys ir tiesiog pievoje, krokai pasižymi unikalia savybe išskleisti savo žiedus dar tada, kai atrodo net žolė miega. Šis augalas simbolizuoja pavasario pradžią, kuomet galima lysti į lauką ir pradėti kapstytis savo gėlyne. Beje, įdomu ir tai, jog yra ir vėlyvų, rudeninių krokų. Tačiau ko gero daugeliui vis tiek šis augalas simbolizuoja pavasarį.
Vasaros metu žiedų būna tikra gausybė. Tiesa sakant, čia net sunku būtų kažką išskirti – žydi įvairių spalvų tulpės, lelijos, savo žiedlapius skleidžia pelargonija, pas kruopščiuosius gėlininkus skleidžiasi netgi išpuoselėti rožių krūmai. Vasarą yra puikus metas pažaisti su gėlių spalvomis, netgi piešti spalvotus piešinius savo gėlyne.
Žinoma, tam geriausiai tinka vienmetės gėlės, kurias pavasarį pasėjus, vasarą sulauksite įvairių žiedų. O selekcininkai nesnaudžia, daugelio gėlių galima gauti įvairiausių spalvų veislių. Iš anksto žinodami, kokias spalva pražys jūsų sėjamos gėlės, galite sugalvoti kokį įmantrų spalvotą žiedų piešinį savo sode. Ar tai būtų kažkoks ornamentas, ar vaivorykštė, ar trispalvė, aplinkinių dėmesio tikrai susilauksite. O tai tikrai gana nesunku.
Puikiai kiemo puošybai tinka pelargonijos. Jos vienmetės, išauginamos iš sėklų jau per kelis mėnesius pražysta, o svarbiausia – pelargonija žydi labai ilgai. Kuomet tulpė leidžia pasidžiaugti savo žiedu tik porą savaičių, pelargonija puoš kiemą ir mėnesį, ir netgi daugiau.
Rudeninius žydėjimus dažniausiai užbaigia chrizantemos. Šios gėlės – ytin vėlyvos, net Lietuvos sąlygomis galinčios sėkmingai žydėti ir lapkritį, ir netgi gruodžio mėnesį. Išties įspūdinga. Dėl tokio vėlyvo žydėjimo chrizantemos patapo ir vėlinių, kapinių simbolių, tačiau ji puikiai tinka ir savam kiemui papuošti. Žinoma, jei norėsite didžiažiedžių chrizantemų, teks gerokai pasistengti – jos labai lepios, auginamos šiltnamiuose ir reikalaujančios genėjimo.