Kodėl pastaraisiais metais šilumos siurbliai tapo tokie populiarūs? Ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Verta pasidomėti, ką šiuo metu gali pasiūlyti ypatingi namų šildymo būdai.
Pagrindiniai šilumos siurblių privalumai
- Šilumos siurblių, t. y. įrangos, naudojančios atsinaujinančius energijos šaltinius (AEŠ), naudojimą remia Europos Sąjungos politika ir subsidijuoja ES fondai.
- Šilumos siurblys vidutiniškai 20 proc. sumažina CO2 emisiją (palyginti su dujiniais katilais). Šiuo metu, lyginant su tipiniu katilu, tai yra 65 proc. mažesnis CO2 kiekis. Be to, jis leidžia kelis kartus sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Taip pat, jis neišskiria kenksmingų dūmų dujų pastate.
- Pasirinkus šilumos siurblį, jame daugiausia naudojama atsinaujinančioji energija.
- Šilumos siurblys yra ateities šildymo sprendimas – ateityje įmanoma 100 proc. atsinaujinančios energijos ir visiškai sumažinti išmetamo CO2 kiekį.
- Šilumos siurblys yra prietaisas, turintis aukščiausią energijos vartojimo efektyvumo klasę A++ ir A++ tarp šildymo prietaisų ir aukščiausią A+ klasę tarp karšto vandens prietaisų.
Daugiau informacijos galite rasti: https://manobustas.net/category/silumos-ir-vedinimo-sistemos/
Papildomi šilumos siurblio namui privalumai
- Jie užtikrina mažesnes eksploatavimo sąnaudas nei dujinis katilas (oro šilumos siurblys – iki 35-45 %, o geoterminis šilumos siurblys – iki 50 %, jei įrengtas ant žemės).
- Gali veiksmingai vėsinti pastato patalpas labai mažomis sąnaudomis (vadinamasis pasyvus vėsinimas, jei naudojami geoterminiai siurbliai su vertikaliu žemės šilumokaičiu).
- Kartu su grindiniu arba sieniniu šildymu jie užtikrina aukščiausią įmanomą šiluminį komfortą gyventojams.
- Tinkamai įrengti, jie yra patikimi – daugiau kaip 95 % šilumos siurblius įsigijusių klientų nenori jokio kito sprendimo.
- Jie padidina pastato, kuriame įrengti, finansinę vertę – lengviau parduoti namą, kurio priežiūros išlaidos yra mažos.
- Į juos investuoti (apskritai) yra daug pigiau nei į kietojo kuro katilą. Naudojant šilumos siurblį, nelieka išlaidų kaminui, dujų įrengimui, katilinei ir kuro saugyklai.
- Šilumos siurblio eksploatavimo trukmė yra daugiau kaip 50 metų (dažnai net daugiau kaip 80 metų).
- Šilumos siurblius lengva eksploatuoti, jiems nereikia daug priežiūros ar aptarnavimo.
- Jie yra saugūs vartotojams, nes veikia be degiojo kuro.