Kartais atrodo, kad opiausias klausimas visuomenėje – lauko šiukšliadėžės, jų kiekis ir priežiūra. Nesutarimai kyla, nes vieni teigia, kad lauko šiukšliadėžių – per mažai, antri, kad jos stovi netinkamose vietose, treti, kad jos netinkamai prižiūrimos. Kokia iš tiesų situacija su lauko šiukšliadėžėmis miestuose ir kitose erdvėse?
Lauko šukšliadėžės privalomos visose viešosiose miesto erdvėse, ir kuo jų daugiau, tuo geriau. Miestuose dažnai netyčia atliekamas „eksperimentas“: aikščių, alėjų arba kitų erdvių renovacijos metu laikinai pašalinus šiukšliadėžes, žmonės pasimeta: neberanda, kur išmesti šiukšlių nuo gaiviųjų gėrimų, ledų arba kitų užkandžių. Tada vieni nešasi šiukšles su savimi iki artimiausios vietos, kur randa šiukšliadėžę, kiti, deja, apsidairo ir šiukšles numeta bet kur. Tai dar kartą patvirtina lauko šiukšliadėžių reikalingumą viešosiose miesto erdvėse.
Ne mažiau svarbus, tačiau vis dar labai retas dalykas – lauko šiukšliadėžės daugiabučių namų kiemuose. Kai kurie namai pasideda kažkokią talpą – skardinę, dėžę, kibirą, kur galima mesti šiukšles, tačiau jos valomos retai, neretai vėjas jas išvarto ir šiukšles išnešioja po visą kiemą, o ir vaizdo jos nepuošia. Žymiai gražiau atrodo ir saugiau yra įsirengti normalią – patvarią, saugią ir išvaizdžią, lauko šiukšliadėžę prie įėjimo į daugiabutį namą. Tai reta, nes nėra iniciatyvių gyventojų, kurie užsiimtų tvarkyti šį reikalą arba daugiabutyje nėra bendro sutarimo. Tai labai dažna problema ir visai nesusijusi tik su šiukšliadėžėmis.
Šiukšliadėžės šiandien – išvaizdžios ir estetiškos, nesunkiai priderinamos prie bendro erdvės dizaino, todėl jų slėpti nereikia: nereikia montuoti įvairių tvorelių, apsodinti šiukšliadėžių augalais ir pan.
Taigi, nors šiukšliadėžių klausimas visuomenėje – itin opus, tačiau visi sutinka su vienu – jų reikia visose žmonių susibūrimo vietose, tačiau jos turi būti atitinkamai prižiūrimos.