„Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“ – teigia lietuvių liaudies išmintis. Kiekvienas gyvenimiškos patirties turintis žmogus su tuo sutinka. Ne visiems yra potraukis IT ar kitoms šiuolaikinėms technologijoms, o kartais vedini smalsumo ryžtamės pasidomėti ir išmokti tradicinio lietuvių amato. Puikus būdas iš arti pamatyti amato subtilybes, sužinoti apie jį aktualią informaciją bei išbandyti save to amato srityje yra į amatus orientuotos kelionės. Organizuojamos dailidystės, kalvystės, pynimo, puodininkystės ir daugybės kitų amatų kelionės galbūt nepadės tapti amato specialistu, tačiau gali padėti pasirinkti širdžiai mielą amatą. Daugiau informacijos apie amatų keliones rasite čia: https://www.atostogoskaime.lt/amatukelias/. Na, o po kelionės norintiems gilinti pasirinkto amato žinias ir įgūdžius pateikiame informaciją kur gi galima išmokti lietuviškų amatų.
Daugumos Lietuvos miestų kraštotyros muziejai organizuoja amatų mokymosi programas. Dažniausiai sudaromos atskiros vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų grupės. Kai kurie kraštotyros muziejai sėkmingai baigusiems pasirinktas programas išduoda atitinkamo amato meistro pažymėjimus. Dažniausiai kraštotyros muziejuose organizuojami pynimo, keramikos, vėlimo iš vilnos mokymai.
Kai kuriose profesinėse mokyklose yra amatų mokymo programos. Ypač į dailę orientuotose mokyklose galite rasti kai kurias amatų profesijas. Pavyzdžiui, Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale yra keramikos, pynimo, tekstilės dirbinių mokymo programos. Kai kuriose profesinėse mokyklose suteikiama galimybė dalyvauti ir suaugusiųjų neformaliojo švietimo programose.
Taip pat galima rasti privačių kai kurių amatų užsiėmimų. Dažniausiai organizuojamos nedidelės kelių žmonių grupės, o užsiėmimų kursą gali sudaryti nuo vieno iki keliolikos užsiėmimų. Šio mokymosi būdo trūkumas – kaina. Už vieną užsiėmimą teks mokėti nuo 5 iki 20 eur. Tad jei ketinate lankyti daugiau užsiėmimų, gali susidaryti visai nemenka suma.