Renkantis akumuliatorinius įrankius, visų pirma, svarbiausia atsakyti į patį svarbiausią klausimą – kam prietaisas bus naudojamas? Tai reiškia, ar įrankis reikalingas nuolatiniam profesionaliam darbui ar jis bus naudojamas namuose, atsiradus poreikiui. Taip pat reikėtų nenuvertinti, jeigu renkatės įrankį namams, bet ne šiaip suktuką, o tarkime vejapjovę. Tokiu atveju būtina neužmiršti, kad tikėtina, jog šis prietaisas bus naudojamas reguliariai bei ne taip jau ir retai.
Jeigu esate visiškai „nesigaudantis“ šioje srityje, bet jums reikia nusipirkti kokybišką įrankį, būtina atkreipti dėmesį į kelis faktorius. Vienas iš svarbiausių – tai įrankio galingumas, maksimalus sukimo momentas bei akumuliatoriaus talpa. Šie pagrindiniai parametrai tiesiogiai įtakoja įrankio galimybes. Tai reiškia, kad nuo akumuliatoriaus įtampos priklauso įrankio galia, o maksimalus sukimo momentas lemia įrankio pajėgumus. Kuo sukimo momentas yra didesnis, tuo didesnės įsukamų varžtų ar gręžiamos skylės skersmens galimybės. Nuo akumuliatoriaus talpos priklausys, kaip ilgai galėsite su įrankiu dirbti pilnai jį įkrovę.
Kartais ne mažiau svarbu ir akumuliatoriaus įkrovimo laikas. Jeigu įrankiu dirbama nuolatos, tiesiogiai darbui naudojamo įrankio tikriausiai negalite netekti kelioms valandoms. Todėl labai aktualu, kad krovimo laikas būtų kuo trumpesnis, kol įrankis vėl būtų pilnai paruoštas darbui.
Jeigu prietaisą ruošiatės naudoti darbui, atkreipkite dėmesį ne tik akumuliatoriaus talpą, tačiau ir iš ko jis pagamintas. Didžiąją prietaiso svorio dalį sudaro būtent baterija, todėl rekomenduojama rinktis su kuo lengvesne baterija.
Kiekvienu atveju, prieš renkantis įrankius, rinkitės ne patį pigiausią variantą, nes kokybiški, gerus parametrus turintys įrankiai nėra pigūs. Atkreipkite dėmesį ir į jo atsparumą smūgiams, nes naudojant net ir buityje negalima išvengti kritimo tikimybės. Tai dažnai lemia prietaiso detalių surinkimo kokybė ir tai, iš kokių medžiagų jis pagamintas.