Kaip informavo Ūkio ministerija Lietuvoje privatūs augintojai dažniausiai renkasi auginti pomidorus ir antroje vietoje yra agurkai nes šių daržovių paklausa yra didžiausia Lietuvoje ir jos paklausa yra stabili nuo pat ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Salotų, paprikų ir prieskoninių žolelių auginimas yra nesudėtingas tačiau šiems augalams reikalinga nuolatinė 15-30 laipsnių temperatūra. Mėtos, bazilikai, petražolės, kalendros ir rozmarinai turi mažas auginimo sąnaudas ir didelį pelningumą. Jei vazonėlis parduotuvėje kainuoja iki 1.50 eur tai ūkininkui iš jų tenka 50-70 centų už vienetą.
Nors pelnas atrodo ir didelis nepamirškime kad tokiai veiklai vykdyti reikalingi pramoniniai šiltnamiai ir jie įkandami tik jau eilę metų ūkininkaujantiems augintojams kurie turi įsipareigojimus didiesiems prekybos tinklams ir žino daržovių paklausos subtilybes. Kas sudaro didžiausią dalį šiltnamio įrengimo? Laistymo, apšildymo, apšvietimo ir vėdinimo sistemos. Patį šiltnamį pastatyti yra sąlyginai nebrangu lyginant su kitomis sudėtinėmis išlaidomis. Suskaičiavus planuojamos kvadratūros šiltnamio pradinę sąmatą toks daržovių pelningumas nebeatrodo.
Kaip alternatyva daržovių auginimui gali būti dekoratyviniai augalai ir gėlės kurių pelningumas yra 50-200 proc. Bet šių augalų auginimas reikalauja specifinių žinių iš patikimų šaltinių. Žinoma, visą reikalingą informaciją galima nusipirkti iš kitų augintojų Lietuvoje ar užsienio šalyse pvz. Lenkijoje kur yra daug ūkininkų auginančių ir tiekiančių daržoves visai Europai. Pomidorai ir agurkai yra patrauklūs augintojams dėl to kad jiems nereikia dirbtinio apšvietimo o užtenka tiek saulės šviesos tiek kiek jos būna natūraliai dienos metu t. y. Giedromis dienomis iki 10 valandų. Renkantis daržoves kurias norite auginti šiltnamyje reikia skaičiuoti laiką per kiek augalas užauga nuo sodinuko iki sunokina vaisius. Jei tai pomidoras tai vidutiniškai užtrunka 3 mėnesius kas yra labai greita. Panašus terminas yra ir prieskoninių augalų.