Kaip žinote, kosmetikos, kurios galiojimo laikas pasibaigęs, naudojimas gali sukelti gana liūdnas pasekmes: odos sudirginimą, dermatitą, įvairaus laipsnio alergines reakcijas, infekciją.
Kaip to išvengti? Atrodytų, kad viskas paprasta – tiesiog pažiūrėkite į pakuotės pagaminimo datą arba kosmetikos gaminio galiojimo laiką. Deja, daugelis kosmetikos gamintojų atviroje formoje nenurodo gamybos datos – vietoj to jie įdeda gamintojui patogų kodą, tačiau paprastam žmogui nesuteikia jokios informacijos.
Yra keletas bendrų visų kosmetikos gaminių laikymo taisyklių.
nehigieniška.
spindulių, neleiskite gaminiams įkaisti ar užšalti.
Atminkite, kad mikroorganizmai gali įsikurti ne tik produktuose, bet ir prietaisuose, su kuriais juos tepate, todėl juos būtina po procedūrų palikti švarius.
Kas padeda ilgiau išsilaikyti natūraliai kosmetikai?
Visų pirma, tai yra natūralūs konservantai, taip pat natūralūs aliejai ir žolelių ekstraktai. Yra ir kitų saugių konservantų – rūgščių ir jų druskų, kurių natūraliai yra vaisiuose ir uogose, žaliojoje ir juodojoje arbatoje bei kituose naudinguose produktuose.
Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų yra per mažas kosmetikos naudojimas. Nusprendę įsigyti geresnę, natūralią, kokybišką kosmetiką ir kuo ilgiau norėdami pasinaudoti jos unikaliomis savybėmis, tepame ją ant odos labai taupydami, manydami, kad produktas tarnaus daug ilgiau. Tačiau tai nėra teisingas sprendimas, nes jį reikia sunaudoti per du mėnesius nuo atidarymo. Perkama natūrali kosmetika dėl savo unikalių savybių, turėtų padėti odos atsinaujinimui ir tinkamai ją maitinti.
Jei nesate tikri, kad reguliariai naudosite kosmetiką, rinkitės ilgesnio galiojimo variantus, o atidarę pakuotę vadovaukitės rekomendacijomis, ir tuomet kosmetikos nereikės išmesti anksčiau laiko.