Kinų filosofijoje Ying ir Yang reiškia moterišką ir vyrišką energiją – du visa apimančius pradus, kurie yra visiškai priešingi, tačiau puikiai papildo vienas kitą. Jų tarpusavio santykis yra nuolat kintantis ir nestabilus.
Ying ir Yang yra plačiai naudojamas kinų medicinoje, kovų menuose, Feng Shui filosofijoje. Taip pat plačiai aptariamas Kinijos filosofijoje ir daoizmo kosmologijoje. Kalbant apie Visatą, Ying ir priskiriama tamsai ir siejama su Mėnuliu bei Žeme. Tai moteriškumo, silpnumo ir minkštumo simbolis. Gamtoje jam priklauso vanduo ir kalnai, o gyvūno totemas yra tigras. Yang simbolizuoja šviesą, dangų, saulę ir vyriškumą. Jam priskiriama ugnis ir slėniai, o labiausiai atspindintis gyvūnas – drakonas. Yang yra viskas kas nematerialu.
Taip Ying Yang spiralės principu sukuria energijos srautą, kur siekiama harmonijos ir balanso. Tačiau stabilumo šiame sraute nėra, nes nuolatinė kaita yra laikoma pastovumo ženklu. Senieji kinų filosofai ir mokytojai manė, kad gyvenimas susideda iš penkių etapų, simbolizuojančiu ugnį, vandenį, metalą, medį ir žemę. Ir visa tai valdo būtent Ying ir Yang dėsnis, kuris priverčia viską aplink augti ir judėti. Tai veikia ne tik įvairias veiklos sferas, žmogaus gyvenimą, bet ir Visatą.
Rytų filosofija yra pagrįsta Ying ir Yang principu, kur skirtingi poliai sąveikauja tarpusavyje ir vienas kitą papildo tiek teigiamomis, tiek neigiamomis savybėmis. Tai atskleidžiama tiek medicinoje, kur teigiama, kad ši energija veikia visą žmogaus organizmą, o jei ji nukrypsta nuo normų – tuomet žmogus suserga. Namuose, stengiamasi, vienodai ją paskirstyti, o tik atskiruose kambariuose gali labiau vyrauti vienas ar kitas pradas. Taip pat ir ieškant gyvenimo partnerio, sudaromi įvairūs horoskopai ir skaičiavimai, pagal kurias nustatoma, kada palankiausias metas kurti šeimą, tuoktis ar pradėti vaikus.