Ne paslaptis kad šiais laikais slaptai filmuojama ir netgi pasiklausomi telefoniniai pokalbiai netgi iš pažiūros paprastų žmonių. Jei Lietuvoje galėtume suskaičiuot tik tūkstančius tokių atvejų tai užsienyje pvz. Didžiojoje Britanijoje, Pietų Korėjoje ar Honkonge šie skaičiai yra dešimtimis kartų didesni. Kaip įsitikinti kad esate sekamas?
Blakių paieška yra nelengvas darbas nes šiuolaikinės mini kameros ir mikrofonai yra labai nedidelio dydžio todėl juos galima įmontuoti praktiškai į bet kokį daiktą. Pasiklausymo įranga dažniausiai neturi laidų tačiau norint ją paslėpti sienoje ar kitoje sunkiai prieinamoje vietoje reikalauja laiko todėl jei jums kilo įtarimų dėl savo privatumo visų pirma patikrinkite daiktus. Į ką atkreipti dėmesį? Varžteliai, sieniniai laikrodžiai, raktų pakabukai, rašikliai, usb raktai, pakrovėjai, pakabos – į šiuos daiktus įmontuoti pasiklausymo įrangą yra lengviausia. Specializuotos parduotuvės netgi parduoda tokias formos priemones kurios iš tikrųjų atlieka stebėjimo funkciją. Atidžiai apžiūrėkite savo namuose, darbovietėje ar viešbutyje esančius daiktus.
Ieškokite įtartinų skylučių sienose, rozetėse, dušo kabinoje, dūmų davikliuose ir panašiose vietose kur gali būti paslėptos taip vadinamos blakės. Atkreipkite dėmesį į neįprastose vietose padėtas ar pakabintas namų dekoro vietas. Filmavimo kameras kurios yra su judesio davikliais galite aptikti pagal garsą – jos išleidžia tylų garsą kai į patalpą įeina žmogus ir kamera pradeda įrašinėti vaizdą. Dar vienas paprastas būdas ieškoti paslėptų filmavimo mini kamerų – ryškiu prožektoriumi šviesti visose patalpos vietose ieškant kameros linzės sublizgėjimo.
Jeigu paslėptas pasiklausymo įrenginys veikia be laidų t. y. wifi ryšiu, jį galite pabandyti surasti naudodami savo telefoną. Įjunkite belaidžio ryšio funkciją ir ieškokite netoliese esančių įrenginių. Jei nuskanuotų įrenginių sąraše matote nepažįstamą pavadinimą gali būti kad tai yra blakė. Taip pat pasiklausymo ir filmavimo įrenginių galima ieškoti išmaniuoju telefonu įdiegiant aplikaciją.