Putų pilna, kvapni vonia yra patikimas atsipalaidavimo būdas. Tačiau, kad malonu būtų mėgautis jos teikiamais malonumais, svarbu ją tinkamai prižiūrėti, ne tik kuo ilgiau išlaikyti ją gražią, bet ir atsikratyti bakterijų.
Gaminių, skirtų paviršiams valyti, asortimentas nuolat plečiasi, tačiau ir toliau ieškome geriausio ketaus ar akrilo vonios valiklio.
Nėra nieko blogesnio už nematomas riebalų, kalkių nuosėdas ir muilo ar kitas kosmetikos nuosėdas ant jo paviršiaus. Be to, vonios šveitimas daugumai yra nemalonus darbas.
Visų pirma būtina nustatyti, iš kokios medžiagos yra vonia pagaminta. Tai nepaprastai svarbus, nes naudodami netinkamas chemines medžiagas galite sunaikinti paviršių. Po to labai sunku atstatyti jai padarytą žalą, gali tekti pakeisti visas jungiamąsias detales. Ketaus, keramikos ar akrilo voniai reikia pasirinkti tinkamą valymo būdą.
Ketaus (emalio) voniai valyti reiktų ieškoti gelio ar pieno pavidalo valiklių. Jų konsistencija tinka subtiliems paviršiams. Naudojant įvairių tipų miltelius, vonia gali susibraižyti, o tai sukels neišvaizdžius įtrūkimus, tokiu atveju teks vonią keisti.
Rinkoje esančios valymo priemonės namas pašalina kalkių nuosėdas, rūdis ir kosmetikos likučius. Juos labai lengva užtepti, tereikia užtepti ant pakuotės rekomenduojamą kiekį, palaukti nurodyto laiko, nuplauti ir tada poliruoti paviršių. Pienelis ir geliai ne tik lengvai tepasi, bet ir lengvai nuplaunami, nepaliekant dėmių. Be to, jie suteikia paviršiui blizgesį ir maloniai kvapia.
Akrilo vonioms rekomenduojami ypač tiršti valomieji pieneliai. Jie leidžia kruopščiai pašalinti kalkes, nuosėdas ir net riebalus. Reikėtų nuvalyti minkšta kempine arba nepūkuotu audiniu, o tada nuplauti.
Jei norite išvalyti vonią, nepamirškite kasdieninei priežiūrai nenaudoti priemonių kuriuose yra amoniako, acetono ar alkoholio. Visų pirma svarbu reguliarumas. Geriausia nuosėdas, likusias ant vonios, pašalinti iškart po kiekvienos vonios procedūros tuomet mažiau jėgų reiks investuoti šveitimui.