Įsirengti šilumos siurblį yra puikus sprendimas visiems, norintiems sumažinti patalpų šildymo išlaidas ir nesirūpinti šildymo procesu. Dauguma šilumos siurblių nereikalauja jokios priežiūros, o šildymo intensyvumą galite reguliuoti netgi nuotoliniu būdu (Wi – Fi funkcija). Ekonominiu požiūriu šilumos siurbliai taip pat naudingi – šių prietaisų dėka šildymui išleidžiama mažiau nei apšildant patalpas kitais būdais. Be abejo, renkantis šilumos siurblį verta pasikonsultuoti su šios srities profesionalais, kurie padės priimti jums geriausius sprendimus. O tam, kad turėtumėte bendrą informaciją, dalinamės patarimais, ką svarbu žinoti renkantis šilumos siurblį.
Šilumos siurbliai oras – oras tinkamiausi nedidelio ar vidutinio ploto patalpų šildymui. Juos sudaro lauko kompresorius (kondensatorius) ir patalpų viduje montuojamas elementas. Šilumos siurblius oras – vanduo taip pat sudaro vidaus ir lauko įrenginys. Šie siurbliai rekomenduojami ir mažesnio, ir didesnio ploto pastatų šildymui. Geoterminių siurblių pagrindinis pranašumas – jokio žalingo poveikio aplinkai. Šie siurbliai šilumos energiją gamina iš grunto ir jame esančio vandens.
Vienas svarbiausių rodiklių renkantis šilumos siurblį – naudingumo koeficientas. Kuo šis rodiklis didesnis, tuo siurblys efektyvesnis ir naudingesnis. Taip pat atkreipkite dėmesį į siurblio galią. Kalbant apie šį rodiklį, klaidinga manyti kad visuomet reikia rinktis kuo didesnės galios siurblį. Per galingas siurblys sunaudos daugiau energijos, per dažnai įsijungs ir išsijungs. Tuo tarpu per mažai galios turintis siurblys veiks beveik be pertraukos, o patalpos vistiek nebus optimaliai šiltos. Reikalingas siurblio galios rodiklis priklauso nuo namo pamatų, izoliacijos, langų ir kitų aplinkybių.
Visų rūšių šilumos siurblių montavimą geriausia patikėti profesionalams. Montavimo sudėtingumo prasme paprasčiausiai įrengiami siurbliai oras – vanduo. Jų montavimui nereikia atlikti jokių gręžimo ar kasimo darbų, o įrenginiui reikalingas tik elektros įvadas.