Vyrauja dviejų fasadų tipų namai – mediniai (rąstiniai) ir mūriniai (plytiniai ar blokiniai), kurie papildomai yra tinkuojami specialiu struktūriniu fasadiniu tinku. Tiek vienas, tiek kitas fasadas yra dažomas. Taip pagerinama namo išvaizda ir namo fasado eksploatacinės sąlygos, nes fasadas turi kelias funkcijas: pirmoji – apsaugoti pastato išorę nuo kritulių poveikio, temperatūros pokyčių, antroji – sukurti fasado apdailą. Taigi, kuo iš kitų išsiskiria fasado dažai ir kokiomis savybėmis jie pasižymi?
Fasado dažai yra hidrofobiški, atsparūs mechaniniams ir cheminiams pažeidimams, jie užkerta kelią veistis mikroorganizmams, taip pat yra atsparūs tiesioginiams saulės spinduliams, todėl ilgiau nenublunka, yra ilgaamžiškesni.
Fasado dažai gali būti dviejų tipų – akriliniai ir silikoniniai, taip pat keturių blizgumo lygių – blizgūs, lukšto blizgesio, šilko blizgesio (mažo blizgumo) ir matiniai, tačiau populiariausi – pusiau matiniai fasado dažai. Kuo dažai blizgesni, tuo jie lengviau valomi, tačiau tuo labiau išryškina paviršiaus nelygumus, ir atvirkščiai: kuo dažai matiškesni, tuo jie sunkiau valomi, tačiau tuo geriau paslepia paviršiaus nelygumus. Akriliniai dažai pasižymi vandens atstūmimu, paviršiaus kvėpavimu, ilgaamžiškumu, atsparumu atmosferos poveikiui, akriliniuose dažuose esantis specialus UV spindulių filtras užtikrina spalvos stabilumą, o fungicidai – paviršiaus apsaugą nuo kerpių ir samanų. Silikoniniai dažai taip pat pasižymi atsparumu atmosferos poveikiui, atlaiko net pačias stipriausias liūtis, šalčius, taip pat pasižymi atsparumu purvui ir drėgmei, savaiminio išsivalymo funkcija, apsaugo nuo pelėsio ir grybo.
Taigi, jei statote arba renovuojate medinį arba mūrinį namą, turite tinkamai pasirinkti kokybiškus specialius fasadinius dažus, nes jie užtikrina ne tik gerą fasado išvaizdą, bet ir geras eksploatacines savybes. Rinktis galite iš skirtingo blizgesio akrilinių arba silikoninių fasado dažų.