Rūpestis pacientais tai ne tik gydytojo atliekami tyrimai, konsultacijos ir išrašyti vaistai. Visos ligoninės funkcijų užtikrinimas bet kokiomis aplinkybėmis yra viena svarbiausių užduočių ligoninės vadovybei ir už tai atsakingam technikos direktoriui. Dauguma žmonių nesupranta ką reiškia jei dingtų elektra tokioje įstaigoje ir kokios pasekmės juos paliestų. Tiekimas turi būti užtikrintas kiekvieną dieną bet kurią minutę nes nuo to priklauso ligonių gyvybė, įrengimų ir informacijos saugumas.
Avarinio elektros tiekimo sistemos turi būti perkamos tik iš patikimų gamintojų. Jų aptarnavimas ir testavimas atliekamas kur kas dažniau nei kitos įrangos, pagal gamintojo rekomenduojamus intervalus. Ligoninės turi kiekvieną mėnesį atlikti bandymus imituojant elektros tiekimo sutrikimus įvairiose ligoninės padaliniuose ir skyriuose kad būtų pasiruošusios realioms situacijoms. Parametrų ir darbo stebėjimas gali būti atliekamas ir nuotoliniu būdu. Stebimos baterijų įkrovimo įtampa, aušinimo skysčio temperatūra, kuro lygis ir pan.
Vietinis elektros gaminimo ir aprūpinimo tinklas yra paprasčiausia ir veiksmingiausia priemonė, dar naudojamos ir gamtinių dujų kūrenamos elektrinės. Jei kombinuojamas dujomis ir dyzelinu veikiančios sistemos galima padidinti veikimo laiką turint pakankamas abiejų kuro rūšių atsargas. Laiko tarpas kai nutrūksta elektros tiekimas iš bendro tinklo ir kol įsijungia generatorius kompensuojamas nepertraukiamo maitinimo šaltiniais. Elektros generatorius kaina įrengiant visą avarinio tiekimo sistemą yra ne tokia svarbi nes jo atliekamas darbas tai ne tik žmonių gyvybės bet ir sutaupytos lėšos dėl medicininių priemonių panaudojimo, pakartotinių tyrimų ir taip toliau. Dar vienas svarbus faktorius dėl elektros tiekimo sistemos patikimumo tai žmogiškasis faktorius. Nereikia pamiršti kad patalpos kuriose įrengiami generatoriai turi būti apsaugotos nuo žaibo, potvynio, gaisro, žemės drebėjimo ir kitokių gamtos stichijų.