Būdai, kaip nuraminti verkiantį kūdikį

Nesvarbu, ar esate naujai iškepti tėveliai, ar su šiuo statusu jau spėjote apsiprasti, verkiantis kūdikis visuomet kels nerimą, ypač, kuomet nepavyksta išsiaiškinti priežasties, dėl ko mažylis taip elgiasi. Kiekvienam norėtųsi, jog vaikas kuo greičiau nurimtų, tačiau tikrai ne visuomet tai taip lengvai pavyksta. Kaip bebūtų, jei verkimo priežastis nėra labai rimta, žinant keletą būdų, vaiko verksmą tikrai įmanoma suvaldyti. Kaip tik šiame straipsnyje ir aptarsime, kokie jie yra bei ką rekomenduojama išbandyti, kūdikiui verkiant. 

Sūpavimas

Vienas paprasčiausių būdų, kaip galima nuraminti verkiantį kūdikį –jį sūpuoti ant rankų ar nešyklėje. Buvo nustatyta, jog būtent šis veiksmas sukelia raminamąjį atsaką, dėl ko mažylio širdies ritmas sulėtėja, o raumenys labiau atsipalaiduoja. Taip pat papildoma pagalba gali tapti ir barškantys kramtukai vaikams, ypač, jei vaikas verkia dėl dygstančių dantukų. Tokio žaislo kramtymas irgi gali padėti vaikui greičiau grįžti į ramybės būseną, kadangi tai neretai sumažina diskomfortą – dantenos yra pamasažuojamos ir nuraminamos. 

Muzika

Kaip ir sūpavimas, taip ir muzika gali nuraminti kūdikio nervų sistemą, sumažinti širdies ritmą ir kvėpavimo dažnį. Nors labai dažnai suveikia mamos dainuojamos lopšinės, nes vaikui šis balsas yra pažįstamas ir asocijuojasi su saugumu, tačiau jei šįkart tai nepadeda, galite pamėginti įjungti tam tikrą, jūsų klausomą muziką. Išbandykite visus skirtingus muzikos žanrus, pradedant nuo klasikos ir baigiant net pačiu roku ar elektronine muzika. Muzika bus tai, į ką vaikas atkreips dėmesį bei kas greitai išblaškys visą norą verkti, tik reikia atrasti tokį jos stilių, kuris mažyliui patiktų. 

Tamsa

Taip pat norint, jog vaikas nustotų verkti, gali padėti ir visiška tamsa. Mums, suaugusiems, tai gali skambėti kiek keistai, tačiau neretai šis būdas itin pasiteisina. Taip yra dėl to, nes kūdikiai dažnai yra per daug stimuliuojami kasdienio triukšmo ir šviesų, ypatingai sunku jiems gali būti pirmosiomis savaitėmis, kadangi mamos gimdoje kūdikis praleidžia devynis mėnesius visiškoje tamsoje. Jei pastebėjote, jog tai trikdo ir jūsų mažylį, pasirūpinkite roletais ar žaliuzėmis, kurios gerai blokuotų saulės šviesą.

Nusiraminimas

Galbūt nustebsite, tačiau maži vaikai puikiai jaučia, kada jų tėvai yra nervingi ar blogos nuotaikos, todėl tai ir gali būti viena iš priežasčių, kodėl vaikas nenustoja verkti. Tad, visų pirmiausia, bent kelioms valandoms perduokite prižiūrėti kūdikį močiutei ar kitam artimam žmogui, kad galėtumėte bent šiek tiek laiko skirti sau ir atsipūsti – paskaityti knygą, pažiūrėti filmą, išgerti puodelį kavos ar tiesiog pamiegoti. Pamatysite, kuomet jūs būsite geresnės nuotaikos, geriau jausis ir mažylis, o taip pat tokios savijautos nuraminti kūdikį bus kur kas lengviau. 

Išėjimas iš namų

Dar vienas dažnai efektyvus būdas, norint, jog kūdikis nebeverktų – pakeisti aplinką. Nebijokite su verkiančiu mažyliu išeiti iš namų, kadangi įprastai ilgi pasivaikščiojimai ir grynas oras yra kaip tik tai, kas tokiais atvejais gali padėti. Svarbiausia – nesirūpinkite, ką apie jus pagalvos kiti, jei kūdikis verks, tiesiog ieškokite geriausio sprendimo sau ir savo vaikui. Tiesa, kartais vieno pasivaikščiojimo neužtenka – gali prireikti išeiti į lauką net kelis kartus per dieną. Tačiau toks laiko leidimo būdas yra naudingas ne tik vaikui, bet ir tėvams – jų sveikatai tiek fizine, tiek ir psichologine prasme. 

Žaislai

Galiausiai, galite pamėginti panaudoti kūdikiui labiausiai patinkančius žaislus. Tai gali būti bet kas – muzikinis žaislas, migdukas, supamas arkliukas ar kėdutė, įvairūs barškučiai, kramtukai ar net šokliukai. Visi jie gali būti puiki priemonė nukreipti jūsų vaiko dėmesį kita linkme ir taip padėti jam užsimiršti apie verkimą. Ypač gali padėti minėtos supamos kėdutės ar šokliukai, kurie papildomai gali turėti ir įvairius pakabinamus žaisliukus ar muzikinius mygtukus. Jei susidomėjote, vieną tokių galite įsigyti iš „Varlės“, kur visuomet geras kainos ir kokybės santykis!

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir tam tikri minėti metodai, puikiai pasitarnaus jūsų kasdienybėje, auginant mažą vaikutį! Turėkite omenyje, jog kas tiks vienam kūdikiui, nebūtinai tiks ir kitam, tad eksperimentuokite ir atraskite veiksmingiausią būdą, kaip nuraminti verkiantį vaiką. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>