Natūrali oda, naudojama baldams gaminti turi apsauginį sluoksnį, tačiau naudojant netinkamas valymo priemones gali pakisti jos spalva. Todėl odą reikėtų saugoti nuo tokių priemonių, kaip purškalai, kremai, žibalo pagrindu pagaminti chemikalai, alkoholis, tirpikliai ar amoniakas. Aptarkime, kokie yra šio tipo baldų priežiūros būdai.
Kad oda kuo ilgiau išlaikytų savo savybes, ją reikia periodiškai prižiūrėti. Odinių baldų atnaujinimas, specialiomis impregnavimo priemonėmis, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo, turėtų būti atliekamas 2-4 kartus per metus. Naudojimo metu atsiradusius nešvarumus ir dėmes taip pat reikėtų kuo greičiau pašalinti. Plačiau apie odinių baldų priežiūrą ir jos reguliarumą: https://manobustas.net/
Geriausias būdas prižiūrėti odinius baldus – reguliariai, kas savaitę juos siurbti, taip gerokai sumažinamas nešvarumų kaupimasis. Savo namus paprastai siurbiame ir valome kas savaitę, būtent tada rekomenduojame skirti keletą minučių ir odiniams baldams išsiurbti. Rekomenduojama siurbti sausuoju būdu (geriausia naudojant dulkes traukiančias šluostes) arba valyti su kempine, šiek tiek sudrėkinta tinkamu preparatu. Valant ypatingą dėmesį reikia skirti stipriai ištemptoms vietoms ir toms, kurios liečiasi su žmogaus oda ir plaukais (porankiai, galvos atlošai ir t. t.).
Po kiekvieno valymo odą reikėtų patepti specialiu kremu, kad būtų užtikrinta tinkama apsauga nuo vandens, aliejų ir alkoholio. Kremas tepamas minkšta medvilnine šluoste ant viso paviršiaus. Apsauginis kremas konservuoja ir impregnuoja odą, sudarydamas ploną bespalvę apsauginę plėvelę. Tokiu būdu, jei skysta medžiaga išpilama ant baldo, ji neįsiskverbia į odą, o lieka tik ant paviršiaus.