Žaidimams skirti kompiuteriai yra galingesni – jiems vienu metu reikia atlikti daugybę veiksmų, kad žaidimas galėtų sklandžiai veikti. Deja, jei nesate labai patyrę žaidėjai, gali būti sudėtinga išsirinkti kompiuterį tinkamą žaidimams. Tai padaryti bus lengviau, jei žinosite, į kokius parametrus svarbu atkreipti dėmesį.
Nuo operatyviosios RAM atminties talpos ir spartos priklauso kompiuterio veikimas. Žaidimams rekomenduojama rinktis bent jau 8 GB RAM turintį kompiuterį, nepriklausomai jo tipo (nešiojamasis ar stacionarus). Vis dėlto sudėtingesniems ir moderniems žaidimams tokios atminties gali nepakakti – kai kurie šiuolaikiniai žaidimai reikalauja net 32 GB RAM atminties.
Vaizdo plokštė lemia vaizdo kokybę ir jo sklandų atkūrimą ekrane. Tai vienas svarbiausių parametrų visiems žaidimų kompiuteriams. O jei planuojate žaisti naujausius žaidimus, kurie pasižymi aukšta raiška, rinkitės ne mažesnę kaip 4 GB vaizdo plokštę. Nors iš esmės, kuo ji galingesnė, tuo geriau bus atkuriami grafiniai žaidimo elementai. Kompiuterius, skirtus žaidimams, galite pirkti čia.
Procesoriaus parametrai yra gana sunkiai iššifruojami, nes dažniausiai nurodomas tik procesoriaus pavadinimas, pavyzdžiui „Intel Core i5“. Prie procesoriaus pavadinimo ieškokite raidelių HQ – jos nurodo, kad procesorius yra itin našus. Būtent HQ procesoriai geriausiai tinka žaidimams. Procesoriaus i5 paprastesniems žaidimams taip pat turėtų užtekti, tačiau naujiems žaidimams jau prireiks i7.
Aptarėme svarbiausius parametrus, tačiau kompiuteriui taip pat svarbus ir ventiliatorius, jungtys ir kt. Svarbu prisiminti, kad perkate ne atskirus elementus, o visą kompiuterį, todėl ieškokite tokio, kuris pasižymi geromis techninėmis specifikacijomis vertinant bendrai. O jei dvejojate dėl savo pasirinkimo, būtinai pasitarkite su specialistais – jie padės išsirinkti kompiuterį, su kuriuo galėsite smagiai žaisti mėgstamus žaidimus.