Lietuvoje vienos populiariausių socialinių tinkle platformos yra šios: Facebook, Youtube, Google+, Linkedin, Instagram, Pinterest ir Discord. Taip pat yra keletas specializuotų platformų, kur galima klausyti mėgstamos muzikos ar itin populiariomis tapusių tinklalaidžių (angl. Podcast). Tai būtų Spotify. Kita specializuota platforma, skirta pažintims yra Tinder. Populiarumo rekordus jau muša ir TikTok, nors ši platforma yra vertinama nevienareikšmiškai. Priklausomai nuo auditorijos amžiaus, yra įvairių platformų skirtų online žaidimams, pokalbiams ar nemokamiems skambučiams.
Be to, reiktų paminėti ir kitas platformas, kurios tapo daugelio kasdienybe, prasidėjus pasaulinei pandemijai, kuomet tenka karantino apribojimų ir dirbti iš namų. Tad dauguma naudojasi Zoom ir MS Teams platformas, kurių dėka bendrauja su kolegomis, organizuoja susirinkimus nuotoliniu būdu ar mokosi.
Kalbant apie socialinius tinklus yra tiek privalumų, tiek ir minusų. Privalumai tokie, kad jų pagalba galime ne tik sužinoti viso pasaulio naujienas ir neribotai bendrauti su draugais iš kitų pasaulio šalių, keistis nuotraukomis ar video bei įvairiais dokumentais. Taip vieno mygtuko paspaudimu galime susisiekti su kuom tik norime, užmegzti verslo ryšius ar surasti bendraminčių. Bet yra ir neigiamų dalykų. Socialiniai tinklai yra ta vieta, kur galima sukurti tokį savo įvaizdį kokį tik norime, nebūtinai atitinkantį to asmens, kuris yra realiame gyvenime. Tad didėja rizika patekti į nesąžiningų žmonių ar sukčių pinkles. Taip pat daugėja atvejų, kuomet žmonės tampa priklausomi nuo socialinių tinklų ir didžiąją laiko dalį praleidžia virtualiame pasaulyje, nes soc.tinklų administravimas užima didžiąją dalį jų laiko kiekvieną dieną. Tad viskas priklauso nuo jūsų sąmoningumo ir tikslo, kam jūs susikuriate ir naudojate socialinius tinklus.