Židinių montavimas (https://namams24.lt/11-zidiniai) bute nėra nepasiekiama svajonė – techniškai tai padaryti tikrai įmanoma. Žinoma, šios užgaidos įgyvendinimas atsieis nemažai pinigų, taip pat teks savo viziją pristatyti dešimtims žmonių ir tikėtis, kad jie taip pat mano, jog tai yra tikrai gera idėja.
Visų pirma, įvertinkite galimybes turėti židinį. Pagal šiuo metu esančią tvarką, židinį bute gali įsirengti gyventojai, gyvenantys statiniuose ne aukštesniuose nei 5 aukštai – netgi ir pirmame aukšte gyvenantis gyventojas gali turėti židinį. Jei gyvenate aukštesniame pastate, yra viena viltis – ši tvarka taip pat taikoma viršutinio aukšto gyventojams.
Reikėtų sužinoti ar apskritai yra galimybė Jūsų name saugiai įrengti, o vėliau ir prižiūrėti dūmtraukį, židinį. Taip pat nepamirškite, jog turite gauti kaimynų sutikimą, reikia bent 50 procentų namo gyventojų sutikimų.
Jeigu gavote visus sutikimus, neskubėkite džiaugtis, kadangi teks gauti projektavimo sąlygas iš vietinės savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus. Židinio atsiradimo perspektyvas įvertins ir priešgaisrinės saugos, ir sveikatos centro ekspertai. Jei židinį įrengiant buvo keičiama elektros instaliacija, sprendžiant dalyvaus elektrikai ir namo bendrijos ar administruojančios įmonės atstovas.
Be to, labai svarbu, jog židinį įrengtų kvalifikuoti židinių meistrai ir remtųsi statybos techniniais reglamentais. Daugiabutyje, kuriame nėra suprojektuoto ar pastatyto dūmtraukio židiniui ar krosniai, galite įsirengti elektrinį arba biožidinį, kitaip tariant, tokį židinį, kuriam nereikia nei leidimo, nei dūmtraukio. Elektriniai židiniai nesunkiai įmontuojami, neskleidžia jokių degimo produktų, tačiau pasižymi vienu dideliu trūkumu – toks židinys nedega, o tik imituoja liepsną bei šildo kur kas mažiau nei tradicinis židinys. Kūrenant tokį židinį smarkiau sukasi elektros skaitliukas, tad labai gerai pagalvokite į kokį židinį labiau apsimoka investuoti bute.