Namų įsirengimas gali būti nemenkas iššūkis. Reikia atsižvelgti ne tik į savo stiliaus pageidavimus, bet ir į visų namiškių poreikius. Sužinokite apie pagrindinius interjero dizaino principus – kaip pasirinkti stilių, kaip derinti spalvas, bet ir kaip efektyviai suplanuoti atskiras, funkcionalias erdves savo namuose.
Tušti namai skatina kūrybiškumą – turėdami didelę erdvę, kurią turime įrengti, galime lengvai priimti pernelyg spontaniškus sprendimus, dėl kurių vėliau gailėsimės. Todėl namo įrengimą verta planuoti iš anksto. Užsirašykite ant popieriaus lapo, ką reikia padaryti, ir nuspręskite dėl jų eiliškumo. Nepamirškite, kad tam tikriems dalykams reikia laiko. Pavyzdžiui, gali tekti užsakyti individualiai gaminamus daiktus, ypač virtuvės baldus, prieš kelias savaites. Tačiau to nepadarysime, jei iš anksto nesuplanuosime santechnikos ir pan.
Net jei jau žinome, kokiu stiliumi norime įrengti savo namus, peržiūrėkime naujausius katalogus, įvertinkime tendencijas ir pasisemkime įkvėpimo. Žinoma, idėja nėra aklai pasinerti į vyraujančias madas. Tačiau tai gali padėti praplėsti savo akiratį. Jis leis susidaryti platesnį galimų sprendimų vaizdą ir taip lengviau išvengti dizaino klaidų.
Planavimas taip pat yra tinkamas metas ieškoti galimybių sutaupyti. Žinoma, tai nereiškia, kad reikia rinktis tik pigiausias medžiagas ir sprendimus. Tačiau jei norite šiek tiek sumažinti išlaidas, ieškokite akcijų ir pan.
Nors gali kilti pagunda pirkti smulkmenas, pavyzdžiui, dekoratyvines pagalvėles, staltieses ir papuošalus, pirmiausia reikia pasirūpinti pagrindiniais dalykais. Pradedame nuo apdailos medžiagų. Visų pirma mūsų butui reikia efektyvios grindų dangos. Taigi rinkimės laminatą ir lentas, o vonios kambariui ir virtuvei – plyteles. Prie jų priderinkime vidaus duris, sienų spalvas ir tik toliau – santechnikos įrangą, virtuvės prietaisus, miegamųjų ir kitų kambarių baldus.
Taip pat verta prisiminti, kad namo apdailą paprastai planuojame tuomet, kai namuose dar nėra radiatorių, elektros instaliacijos, o neretai ir kai kurių pertvarų. Užsakant, pavyzdžiui, svetainės baldus ar pagal užsakymą pritaikytas spintas gerokai iš anksto, verta mintyse įsivaizduoti galutinę erdvės išvaizdą. Priešingu atveju, pavyzdžiui, durų stakta, kurios fiziškai dar nėra, užstos vietą, kurią suplanavome, pavyzdžiui, knygų spintai. Daugiau namų įrengimo idėjų: https://manobustas.net/category/busto-patarimai/
Planuojant namo įrengimą, pravartu jį padalyti į skirtingas funkcijas atliekančias zonas. Labai praktiškas sprendimas – sukurti reprezentacinę ir privačią zoną. Pirmąją sudarys prieškambaris, svetainė, svečių tualetas ir galbūt virtuvė – čia laiką leisti galės apsilankę svečiai. Privačioje zonoje daugiausia bus miegamieji, vonios kambarys. Ši buto zona yra labiau „namų“ zona. Čia neprivalo būti idealios tvarkos. Ši zona taip pat suteiks gyventojams komforto, kai jie pavargs ir norės ramiai atsipalaiduoti.