Inžineriniai tinklai – tai statinio statybos sklype ir už jo ribų nutiesti komunaliniai ar vietiniai vandentiekio, nuotėkų šalinimo, šilumos, dujų, naftos ar kito kuro, technologiniai vamzdynai, taip pat elektros perdavimo, energijos bei elektroninių ryšių tinklai su jų maitinimo šaltiniais ir įrenginiais. Šie statiniai, tai ilgo ir kruopštaus darbo rezultatas, jų projektavimas užtikrina kokybišką gyvenimą, palengvina kasdieninę mūsų buitį ir komunikaciją. Nesvarbu ar statomas gyvenamasis namas, įmonės pastatas ar visas gamybinės paskirties kompleksas, atitinkamo mąsto inžineriniai tinklai projektuojami nuolat.
Jeigu gyvenate mieste, šios komunikacijos būna įrengtos, tačiau jei gyvenate atokiau, dažnai tenka susidurti su inžinerinių tinklų trūkumu, prastu jų veikimu, kuris pasireiškia vandentiekio sutrikimais, prastai veikiančiu namų šildymu, neefektyviu elektros tiekimu ir kita.
Miestuose vis rečiau galite pamatyti elektros stulpus, visi tinklai perkeliami po žeme, taip daroma dėl patogumo ir estetikos. Žinoma, nereiškia, jog orinių linijų yra atsisakoma visiškai. Jei, tarkime, virš sklypo eina orinė elektros linija, tuomet priklausomai nuo elektros įtampos, linijai skiriama 2–15 metrų apsauginė zona į abi puses. Elektros apsaugos zonoje, negalima vykdyti intensyvių darbų, tokių kaip pastatų statymas, remontas, griovimas ar medžių sodinimas.
Miestuose, kur intensyvus apželdinimas, medžius ir augalus elektros linijos apsaugos zonoje prižiūri miesto želdinius tvarkančios įmonės, o privačiame sklype, už apsaugą atsakingas sklypo savininkas. Tad toje vietoje reikia sodinti augalus, kurie nesiektų elektros laidų. Jei elektros linija tiesiama po žeme, apsaugos zona yra po metrą iš abiejų pusių. Elektros linijos apsaugos zonoje negalima vykdyti kasinėjimo darbų, kadangi gali būti sujudintas gruntas ar pasislinkti elektros linija. Elektra, tai vienas svarbiausių inžinerinių tinklų, nuo kurios viskas prasideda.
Taigi, inžineriniai statiniai užtikrina kiekvieno žmogaus patogų, kokybišką ir pilnavertį gyvenimą. Žinoma, gal kiekvieną dieną to nepastebime, tačiau nesant elektrai ar įvykus, kokiam nors kitam trukdžiui, jaučiame, kaip tai sutrikdo mūsų kasdienę veiklą, kiek pridaro nereikalingų rūpesčių.