Pirmuosius 2–3 metus vaikas miega ne mažiau kaip 12 valandų per parą, taigi, lovoje jis praleis kone pusę savo gyvenimo. Deja, statistika rodo, jog pirmaisiais vaiko gyvenimo metais daugiausia nelaimingų atsitikimų nutinka būtent lovoje: prispaudimas, uždusimas, pasismaugimas, traumos susijusios su galūnių įstrigimu ar iškritimu iš lovytės. Tam, kad to būtų išvengta, atkreipkite dėmesį į šiuos kelis saugumo aspektus:
Kuo paprastesnės lovos vaikams, tuo jos yra saugesnės: bet kokios išsikišusios detalės, išpjaustyti ornamentai, pakabukai, kaspinai didina nelaimingų atsitikimų riziką. Paprasta, tiesių linijų lova su kiek užapvalintais detalių kampais yra pats saugiausias pasirinkimas.
Nepuoškite lovelės minkštais žaisliukais, lipdukais ir kt. Atminkite, kūdikio judesiai yra prastai koordinuoti, nesąmoningi, todėl jis gali užsimesti ant veido pagalvę, užklotą ar žaisliuką, apsivyti apie kaklą kaspinus ir dėl to uždusti. Pavojingi ir visi smulkūs papuošimai: sagutės, karoliukai, kuriais vaikas gali užspringti.
Kalbant apie čiužinius, rinkitės švelnaus, lygaus paviršiaus, kietesnį čiužinį, atitinkantį lovytės pagrindo dydį. Saugumo standartai reikalauja, kad tarp čiužinio ir lovytės krašto tilptų ne daugiau nei du pirštai. Daugumos šiuolaikinių lovyčių čiužinio pagrindo aukštis yra reguliuojamas ir turi dvi ar daugiau padėčių. Pirmuosius mėnesius patogiausia yra aukščiausia padėtis.
Jei perkate naudotą lovą, pasidomėkite, kelintais metais ji pagaminta – nerekomenduojama pirkti senesnių nei 10 metų lovyčių, taip pat kiek vaikų ją naudojo, ar ji atitinka svarbiausius saugumo reikalavimus, ar nėra išklypusi, ar veikia visi mechanizmai. Net jei perkate naudotą lovytę, rekomenduojama įsigyti naują čiužinį. Taip būsite užtikrinti, kad čiužinys švarus, nėra išgulėtas ar neturi kitų pažeidimų.