Jei seniau dirbtinės gėlės visiems asocijavosi su beskonybės ženklu, tai dabar namus puošti dirbtinėmis gėlėmis – labai madinga ir praktiška. Žinoma, rinktis reikia ne tas senąsias dirbtines gėles, rastas močiučių palėpėse, tačiau modernias, pavyzdžiui, šilkines gėles, kurios atrodo ypač tikroviškai ir natūraliai.
Šiandien dirbtinėmis gėlėmis ir jų kompozicijomis galima puošti bet kurią interjero erdvę, nepriklausomai nuo jos apšvietimo, saulės šviesos patekimo, drėgmės lygio ir pan. Todėl dirbtinėmis gėlėmis galima puošti erdves namuose, kurių nepasiekia saulės šviesa, pavyzdžiui, vonios kambarį, laiptinę ir pan. Taip pat tokiomis kompozicijomis galima puošti terasas bei kitas eksterjero vietas.
Dirbtinių gėlių kompozicijomis dažnai puošiamos visuomeninės paskirties erdvės – ofisai, prekybos centrai ir kitos patalpos. Tokiose vietose pasirinkus gyvas gėles, jas reikia dažnai prižiūrėti, laistyti ir pan., o dirbtinės gėlės yra lengviau prižiūrimos – tereikia tik kartais nuvalyti dulkes, geriausia naudojant dulkių šluotelę. Dirbtinės gėlės akis žiedų gausa džiugina visus metus, priešingai nei gyvos gėlės.
Dirbtinių gėlių privalumai yra jau minėta lengva priežiūra, galimybė statyti bet kurioje interjero arba eksterjero vietoje, žiedų gausa visus metus. Tačiau prie privalumų priskirti galima ir tai, kad, priešingai nei gyvos gėlės, dirbtinės gėlės nebarsto žiedadulkių, žiedų, lapų, todėl nesutepa staltiesės. Jei tai pamerkiamos gėlės – nereikia nuolat keisti vandens. Dar vienas privalumas – vienoje kompozicijoje galima derinti sunkiai suderinamas gėles (jei tai gyvos gėlės) – rožes, hortenzijas, alyvas, orchidėjas, tulpes ir kitas gėles.
Taigi, jei norite namus papuošti gėlių kompozicijomis, kurios akis džiugintų bet kurioje interjero arba eksterjero erdvėje visus metus, verta rinktis modernias, geriausia, šilkines dirbtines gėles, kurių kompozicijos gali būti tiek pamerkiamos, tiek vazoninės.