Nors šiandien vis dažniau yra pasirenkami modernūs vestuviniai žiedai, tačiau amžina klasika – raudono aukso, 585 prabos, vienodo dizaino abiems sutuoktiniams, siauri blizgūs vestuviniai žiedai, niekada neišeis iš mados ir visada bus aukštumoje.
Jaunavedžiai pasirinkę klasikinius vestuvinius žiedus gali būti tikri, kad jie visada bus madingi ir bus lengvai priderinami prie kitų papuošalų ir drabužių, taip pat, kad toks žiedas puikiai atrodys ne tik jaunystėje, bet ir sulaukus garbingo amžiaus. Modernūs ažūriniai žiedai yra sunkiau pritaikomi ir gali išeiti iš mados.
Vestuvinių žiedų nešiojimo tradicijos pradėjo formuotis dar senovės Egipto laikais, tačiau išpopuliarėjo senovės Romoje, kai prieš santuoką jaunikis būsimos nuotakos tėvams įteikdavo žiedą – savo meilės ir įsipareigojimo įrodymą, kas buvo svarbiau nei per vestuves duodami įžadai.
Jau II amžiuje jaunavedžiai pradėjo keistis bronziniais žiedais, III amžiuje bronzą pakeitė auksas, o IV amžiuje vestuviniai žiedai tapo svarbia vestuvių ceremonijos dalimi. Nors jau nuo senovės laikų ortodoksai žiedą nešioja ant kairės, o stačiatikiai – ant dešinės rankos piršto, tačiau vestuvinių žiedų reikšmė yra ta pati visiems: tikima, kad užmautas vestuvinis žiedas stimuliuoja širdį ir padeda skleistis meilei.
Lietuvoje vestuvinių žiedų tradicija atsirado gerokai vėliau – tik XVII amžiuje ir tik tarp turtingųjų.Šiandien visame pasaulyje vestuviniai žiedai yra svarbiausias santuokos simbolis ir meilės vienas kitam įrodymas, vestuvinis žiedas taip pat rodo ir statusą. Vestuviniai žiedai yra nešiojami visame pasaulyje ir nėra apibrėžiami vienos kurios nors religijos – vestuvinius žiedus nešioja tiek katalikai, tiek musulmonai, tiek kitų religijų atstovai.
Taigi, jei planuojate vestuves ir galvojate, kokius vestuvinius žiedus pasirinkti, žinokite, kad klasikiniai vestuviniai žiedai – puikus pasirinkimas Jūsų meilei įrodyti.